طراحی و اجرای نمای شیشه ای کرتین وال در کرج

طراحی و اجرای نمای شیشه ای کرتین وال در کرج

طراحی، تهیه و اجرای نمای شیشه ای کرتین وال در کرج و استان البرز با قیمت مناسب و بدون واسطه توسط شرکت مهندسی سازه پارسا گستر مجری نمای کرتین وال در کرج با سالها سابقه موفق در زمینه اجرای نماهای مدرن ساختمانی در استان البرز. هر آنچه را که باید درباره طراحی و اجرای نمای شیشه ای کرتین وال در کرج بدانید در این مقاله بخوانید و اطلاعات جامع و کامل را به دست آورید.

امروزه ظاهر و شکل یک ساختمان بسیار مهم می باشد و به آن توجه ویژه ای می شود. زیرا نمای ساختمان از نکات بسیار مهمی است که خریداران، ساکنان و شهرداری به آن توجه می کنند. در حال حاضر در جهان از نماهای مختلفی استفاده می شود که هر کدام از این نماها دارای ویژگی های خاص خود می باشند. از جمله نماهای مدرن و جدید که در ظاهر ساختمان های استفاده می شود نمای شیشه ای کرتین وار می باشد که به دلیل زیبایی ظاهری و مدرن بون بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این مقاله قصد داریم که بیشتر شما را با طراحی و اجرای نمای شیشه ای کرتین وال آشنا سازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

نمای شیشه ای کرتین وال

نمای شیشه ای کرتین وال از نمای های مدرن و زیبا در جهان می باشد که بسیار مورد توجه قرار می گیرد. از آنجایی که با نگاه کردن به نمای شیشه ای کرتین وال حس پرده ای بودن به بیننده منتقل می شود، به این نما، دیوار پرده ای نیز گفته می شود. همچنین به نمای کرتین وال، نمای خود ایستا نیز گفته می شود، زیرا این نما تنها می تواند وزن خود را تحمل کند به همین دلیل به میزان قابل توجهی از میزان بار ساختمان کاسته می شود.

البته اگر قصد دارید از نمای شیشه ای برای ساختمان خود استفاده کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری برای ساختمان هایی که نمای آن ها بیش از 40 درصد شیشه ای باشد، مجوز ساخت صادر نمی کند. به همین دلیل در هنگام استفاده از نمای شیشه ای کرتین وال باید حتما از ترکیب متریال مختلف استفاده شود.

انواع نمای شیشه ای کرتین وال

نمای شیشه ای کرتین وال دارای انواع مختلفی می باشد که بسته به شرایط مختلف از آن ها استفاده خواهد شد. بنای اصلی نمای کرتین وال از لامل و شاسی تشکیل شده است، سپس شیشه بر روی آن ها قرار می گیرد. لامل های از جنس آلومینیوم هستند و به صورت افقی و عمودی نصب می شوند. با استفاده از لامل ها فضای مناسب برای ثابت نگه داشتن شیشه ها ایجاد خواهد شد.

لامل ها دارای انواع مختلفی هستند از جمله این لامل ها می توا ن به آلومینیومی، چوبی و فولادی اشاره کرد. البته از لامل آلومینیومی بیشتر استفاده می شود. زیرا آلومینیوم علاوه بر استحکام، بسیار سبک بوده و قابلیت عایق بندی نما را نیز دارا می باشد.

نمای شیشه ای کرتین وال در کرج

مزیت های استفاده از نمای شیشه ای کرتین وال

استفاده از نمای شیشه ای کرتین وال دارای مزیت های بسیار زیادی است. از جمله این مزیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ساختار سبک کاهش بار مرده ساختمان
 • افزایش مقدار نوردهی ساختمان
 • کاهش مصرف انرژی
 • سرعت نصب بالا
 • عایق بندی رطوبتی، حرارتی، صوتی
 • کیفیت بالای قطعات
 • زیبایی و تنوع در انتخاب
 • امکان اجرای نمای شیشه ای کرتین وال به صورت پیش ساخته
 • تامین شرایط آسایش ساکنین
 • امکان نصب انواع مدل های بازشو بر روی آن
 • تنوع در ویژگی و آپشن ها ظاهری

ویژگی های منحصر به فرد نمای شیشه ای کرتین وال

از جمله ویژگی های بارز و منحصر به فرد نمای شیشه ای کرتین وال عبارتند از:

 • امکان ایجاد سطح عایق نما
 • عدم محدودیت در انتخاب رنگ
 • امکان استفاده از درپوش های مختلف
 • امکان استفاده از ابعاد و مقاطع مختلف در اجرای نمای شیشه ای کرتین وال
 • امکان استفاده از شیشه های 2 یا 3 جداره
 • امکان اجرای سیستم به صورت تمام آلومینیوم

روش های نصب و اجرای نمای شیشه ای کرتین وال

به دو روش می توان نمای کرتین وال را نصب کرد که در ادامه هر دو روش ر به شما معرفی خواهیم کرد.

روش استیک (Stick)

در روش استیک بیشتر فعالیت ها از جمله تمامی اتصالات از جمله پروفیل های آلومینیومی عمودی به استراکچر به وسیله براکت های گالوانیزه یا استنلس و نصب پروفیل های افقی جهت تشکیل مدول های در نظر گرفته شده در نما در محل پروژه انجام خواهد شد. استفاده از این روش زمان بر خواهد بود و باید نمای اتصالات به صورت هم ردیف و همسان باشند.

روش پنل آماده اجرای نمای کرتین وال  Unitize

این روش نصب به روش اول جدیدتر می باشد و دارای مزیت های خاص خود است به همین دلیل از طرفداران زیادی برخوردار است. از جمله این مزیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نصب سریع و آسان
 • اجرای نمای شیشه ای کرتین وال با مدول های غیر متناوب و نامساوی در کنار هم

قیمت نمای کرتین وال

این نوع نما به دلیل زیبایی و لوکس بودن جز متریال درجه یک در نمای ساختمان به شمار می آید. به همین دلیل نسبت به سایر نماهای دیگر مانند نمای کامپوزیت، نمای سرامیک خشک، نمای فریم لس و … از قیمت بالاتری برخوردار است.

طراحی و اجرای نمای شیشه ای کرتین وال در کرج

شرکت مهندسی سازه گستر از بهترین شرکت های طراحی و اجرای نمای شیشه ای کرتین وال در کرج می باشد. این شرکت کلیه خدمات را به صورت کامل در اختیار مشتریان خود در کرج قرار می دهد. برای تماس با مجری سازه پارسال گستر و استفاده از خدمات ارائه شده توسط این شرکت کافی است که با یکی از شماره های زیر تماس حاصل فرمایید. همچنین شما می توانید از مشاوره و  راهنمایی های این شرکت نیز به صورت رایگان استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
Call Now Button